Zawody

Zawody

Od początku istnienia Stowarzyszenia, wystawiamy do rywalizacji w zawodach silną reprezentację pływaków. Startujemy zarówno w imprezach polskich, jak i zagranicznych, na mistrzostwach Polski, Europy i świata. Wśród zawodników mamy wielu zdobywców medali na imprezach najwyższej rangi, jednak nie znaczy to, że doceniamy tylko najszybszych pływaków. Każdy członek teamu jest dla nas ważny, niezależnie od tego, jakimi “życiówkami” się legitymuje. To, co jest dla nas najbardziej istotne, to sportowy duch, radość współzawodnictwa i team spirit. Wspólny wyjazd na zawody to dla nas wielkie święto nie tylko ze względu na możliwość bicia własnych rekordów, lecz także ze względu na czas spędzony w gronie, w którym świetnie się czujemy.

Jesteśmy także gospodarzami zawodów pływackich. Od wielu lat organizujemy Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Pływaniu Masters. W pierwszy weekend grudnia umożliwimy start wszystkim pływakom, którzy ukończyli 25 (20) rok życia w jubileuszowych, już XX Mistrzostwa Warszawy w Pływaniu Masters w Wodnym Parku Warszawianka.

Począwszy od 2014 roku organizujemy czerwcowe Mistrzostwa Warszawy w pływaniu w wodach otwartych, które zyskały już rangę Grand Prix Polski i Pucharu Polski Masters. W 2015 roku udział w zawodach wzięła rekordowa liczba 200 dopuszczonych do startu zawodników. Dokładamy wszelkich starań, aby organizacja naszych imprez stała na najwyższym poziomie i cieszy nas, że otrzymujemy na ten temat same pozytywne opinie.