Zaskakujące oblicza profesjonalnego sportu

Zaskakujące oblicza profesjonalnego sportu

W pierwszym po wakacjach odcinku Runforest Podcast rozmawiamy z wybitnymi trenerami mistrzów olimpijskich:  Pawłem Słomińskim i Markiem Makayem o kondycji polskiego sportu, porażkach Polaków na imprezach najwyższej rangi, o tym jak wyglądają systemy szkoleniowe w Europie i na świecie.

10_851x315

„Czy jesteśmy uprawieni, aby marzyć o większej ilości medali niż zdobywamy?” – P. Słomiński

„Trenowaliśmy jak nigdy. Wynik osiągnęliśmy jak zawsze” – M. Makay

Nieodpowiednia motywacja, zaniedbany trening mentalny, przetrenowanie fizyczne, brak aklimatyzacji, oderwane od rzeczywistości wymagania. To najczęściej wymieniane przyczyny naszych niepowodzeń w Rio. Czy za przegraną należy winić zawodnika czy trenera? A może odpowiedzialny jest cały system finansowania i zarządzania sportem? Dlaczego Amerykanie po raz kolejny wygrywają klasyfikację medalową, a Polakom każde zwycięstwo przychodzi z wielkim trudem? Wracamy na Igrzyska, aby na ich podstawie przyjrzeć się powodom naszych niepowodzeń na imprezach najwyższej rangi i zastanowić czy istnieją realne szanse na zmiany.

Oprócz merytorycznej dyskusji, mamy dla Was także trochę mniej poważnych anegdotek. Dowiecie się m.in. jak na podstawie kupy ocenić szanse na zwycięstwo, ile za możliwość trenowania na sali muszą każdorazowo płacić w Irlandii Mistrzowie Europy, czy Michaelowi Phelpsowi, aby  wygrywać i pobijać rekordy, potrzebne są okularki.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy w #10Runforest Podcast.